Під час інквесту суддя-коронер Пітер Бедфорд опитає свідків, оголосить свідчення поліції і результати експертиз, які йому вдалося зібрати за рік, що минув з дня смерті Березовського. Інквест триватиме два дні.

Це не перше судове засідання у зв'язку зі смертю колишнього російського олігарха і політика. Попередні слухання в рамках інквеста відбулись через п'ять днів після загибелі Березовського. Суддя Бедфорд відклав слухання по суті до закінчення поліцейського розслідування та завершення гістологічної та токсикологічної експертиз. Щоб зібрати усю необхідну та проаналізувати її, знадобився рік.

Інквест – спеціальне судове дізнання, яке проводиться у Великобританії в разі насильницької або раптової смерті при нез'ясованих обставинах. У такого дізнання немає статусу кримінального розслідування та офіційного судового процесу, воно проводиться поза рамками кримінальної справи. Під час такого дізнання не проводяться і дебати сторін. Головна його мета – виявлення причини смерті та причетних до неї осіб.

Суддя-коронер має право залучати до дізнання експертів, свідків і навіть проводити його в присутності журі присяжних. До теперішнього часу про смерть Березовського відомо небагато. Його тіло було знайдено охоронцем в Аскоті, графство Беркшир в будинку його другої дружини Галини. Служба швидкої допомоги отримала дзвінок від охоронця 23 березня 2013 в 15 годин 18 хвилин. Прибулі лікарі підтвердили настання смерті.

Головний інспектор поліції графства Бедфорд Марк Уеуетан повідомив, що, коли охоронець виявив тіло Березовського у ванній кімнаті, у нього на шиї було щось схоже на шнур або бинт. Ще один шматок цього «шнура» був виявлений в душі. За словами Уеуетан, ознак насильства на тілі Березовського не було виявлено.

Смерть Бориса Березовського продовжує породжувати численні чутки і домисли. Поліція все ще утримується від офіційної заяви про причину загибелі опального олігарха. Більшість його близьких друзів, рідних і соратників не вірять у версію самогубства. Багато з них вважають, що Березовського вбили.

Існує версія, що Березовський покінчив із собою в результаті глибокої депресії, викликаної програшем його позову до Романа Абрамовича, який спричинив за собою багатомільйонні судові витрати, що підірвали фінансове благополуччя Бориса Березовського.

Джерело: Радіо Свобода