«Споживча активність – це дуже важливий показник, який демонструє стан економіки країни, тенденції та говорить про загальну ділову активність населення і суб’єктів господарювання. Якщо падає споживчий індекс – це вже дуже поганий підсумок, який говорить про реальний стан економіки. Навіть у досить кризові періоди споживча активність українців знаходилася на зростаючій тенденції. А якщо вже негативне споживання, отже негативні тенденції вже дуже тривалі. А що найгірше – немає впевненості, немає позитивних очікувань на майбутнє», – зазначив Андрій Новак.

За його словами, – падіння споживчих настроїв – це наслідок падіння української економіки. Загальне падіння ВВП статистика зафіксувала на позначці понад мінус 1%. При цьому, досить значне падіння промислового виробництва на більш ніж 5%.

«Лише три сфери, у яких спостерігається зростання – аграрний сектор, фармацевтика і IT-сфера. Але це лише три сфери, в яких у 2013 році є зростання. У всіх інших сферах, особливо тих, що формують ВВП, спостерігається падіння на декілька десятків відсотків. Це дуже поганий результат. І один з наслідків цього результату – це загальне падіння споживчих настроїв, споживчого попиту», – розповів голова Ради економістів України.

Джерело: Радіо Свобода