Про це сьогодні на прес-конференції у Львові повідомив представник оргкомітету Всесвітнього конгресу пасічників Володимир Шевчук, інформує кореспондент Вголосу.

            Меденичі зроблять місцевою столицею бджільництва

Федерація Апімондії, за словами Володимира Шевчука, об`єднує усіх найкращих фахівців у галузі бджільництва: науковців, підприємців, громадських діячів.

Станом на сьогодні, членами  Апімондії є об'єднання пасічників з понад 115 країн світу, а також 3 млн.548 тис. 863 бджолярів», – розповів Володимир Шевчук.

Так, раз на два роки, починаючи з 1897 року, Апімондія проводить у різних країнах свої Міжнародні Конгреси, що є найбільшими подіями у світовому бджільництві. Право проведення Конгресу виборюється бджільницькими асоціаціями у конкурентній боротьбі.

Представник оргкомітету Всесвітнього конгресу розповів, що на 41-у  Міжнародному Конгресі Всесвітньої Федерації Бджільницьких Асоціацій  «Апімондія», що проходив 15–20 вересня 2009 році у місті  Монпельє (Франція), Україна виборола право приймати найбільший світовий бджільницький форум.

«Україна отримала 92  голоси  зі 166 можливих, що складає 54,12%. Тоді, коли: Туреччина  –  31  (18, 24%),  Болгарія  –  14 (8,24%),  Італія 13  (7,65%), Угорщина – 12 (7,06%), Іспанія – 3 (1, 76%)» – зазначив Володимир Шевчук.

Так, 29 вересня у Міжнародному Виставковому Центрі (Броварський проспект 15, м. Київ) пройде один із наймасштабніших заходів в Україні – 43 Міжнародний Конгрес Апімондії, який збере, за словами Володимира Шевчука,  більше ніж 10 тисяч учасників, із понад 100 країн світу.

«На Конгресі буде  наукова частина програми під загальною назвою – «За межі вулика: бджільництво та глобальні виклики», а також концерт та прем`єра документального фільму « Більше ніж мед»,  – повідомив Володимир Шевчук.

Після Конгресу заплановані пост-тури бджільницькими та туристичними об’єктами України.

«Краями Львівщини такий тур пройде від 5 до 9 жовтня», – зазначив Володимир Шевчук.