Про це йшла мова сьогодні, 23 червня, у Львівській обласній раді під час чергової наради щодо організації та проведення заходів, повідомили у прес-службі облради.

Вони проживають переважно у західних областях України. Окрім того до відзначання долучаться представники ветеранських організацій Львівщини та інших областей.

Як писав «Вголос», урочисті збори учасників Кенгірського повстання заплановано провести 29 червня у сесійній залі Львівської обласної ради.

Вони розпочнуться об 11.00.

На початку зборів присутні вшанують молитвою та хвилиною мовчання всіх загиблих внаслідок політичних репресій. Опісля, в’язні Степового табору, котрі особисто пережили повстання в Кенгірі, поділяться власними спогадами.

Всіх учасників нагородять пам’ятними відзнаками до 60-річчя Кенгірського повстання. Також відбудеться вручення нагород Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації.

Кенгірське повстання – повстання політичних в'язнів Степового табору в табірному відділенні Кенгір (Казахстан), яке відбувалось впродовж 40 днів – з 16 травня до 26 червня 1954 р.

У повстанні брало участь близько 8000 ув'язнених, більшість з них – засуджені за політичними статтями українці (також росіяни, прибалти, євреї та інші).

Усього в Степлагу було 46% українців, а це 9596 осіб, серед яких було багато колишніх членів ОУН і вояків УПА та прибалтійських «лісових братів». Саме вони стали осердям повстання.