Проце Вголосу повідомив кандидат юридичних наук, керівник робочої групи (з відновлення порушених прав) Комісії з розслідування порушень прав людини Станіслав Батрин.

На виконання доручення Комісії, повноважний представник Комісії у Литві Віталій Гутник (кандидат юридичних наук з міжнародного кримінального процесу) перебуває у Вільнюсі та вивчає питання міжнародно-правової кваліфікації дій, вчинених відносно громадянина України Ростислава Мельника, який проходить реабілітацію за особистого сприяння Президента Литви.

Гутник у складі української громади вже провів зустріч з Ростиславом Мельником, у ході якої було з’ясовано про наявність доказів, які можуть свідчити про пряму причетність правоохоронних органів до вчинення правопорушень в Україні.

Комісія з розслідування порушень прав людини в Україні була заснована фахівцями у галузі права з винятковим авторитетом з метою підготовки «Чорної Книги» порушень прав людини, які мали місце починаючи з листопада 2013 року.

До складу Комісії увійшли 12 авторитетних фахівців у галузі права та колишні політв’язні. Голова Комісії: доктор юридичних наук, професор, Надзвичайний  і Повноважний Посол України, суддя Міжнародного Кримінального Трибуналу з колишньої Югославії.

У складі Комісії на постійній основі діють три робочі групи:

1)      З відновлення порушених прав (керівник – Батрин Станіслав Віталійович, кандидат юридичних наук)

2)      З інформаційно – роз’яснювальної роботи (керівник – Березюк Олег Валерійович, голова Українського юридичного товариства)

3)      З формування «Чорної Книги» порушень прав людини (керівник – Сірий Микола Іванович, кандидат юридичних наук)