Про це інформує кореспондент «Вголосу».

Багато років у сквері на розі вулиць Данила Галицького і Князя Василька стоїть скульптура синам князя Романа, але влада Володимира-Волинського вирішила цю скульптуру перенести і на її місці встановити пам’ятник «Борцям за волю України». У місті розгорілися дискусії і на захист пам’ятника княжичам виступило чимало активних мешканців міста.

Дійшло навіть до написання петиції «Про недопущення перенесення скульптури княжичам Данилу і Васильку». Її автор Руслан Пилипюк, вважає, що, що паркова споруда князям Данилу і Васильку у дитинстві у сквері на розі вулиць Данила Галицького і Князя Василька, автором якої є видатна українська скульпторка, почесна громадянка Володимира-Волинського Теодозія Бриж, гармонійно розміщена у даному просторі і переміщення її є недоцільним.

Наразі триває збір підписів за цю петицію.

Активно до захисту скверу долучився відомий український бард та композитор, почесний житель Володимира-Волинського Сергій Шишкін:

«В нас є Площа Героїв. Яких героїв? В нас поховання в центрі міста. Це нормально? З валів поховання прибираємо, а ці нехай залишаються? В нас абсолютно не продуманий весь комплекс, а історичність в архітектурі майже втрачена. І ось єдиний ще якось вцілілий закуток зі збереженою історичністю, яку тільки підкреслюють юні князі, хочуть знищити на догоду банальної кон’юнктури. Але за великі гроші. Громадськість не тільки з Володимира неодноразово висловлювалась проти. Пости були і на фейсбуці і в пресі. І ким же треба бути, щоб далі продавлювати цю недолугу ідею?», - ставить питання Сергій Шишкін.

Загалом у Володимирі-Волинському є кілька пам’ятників присвяченим борцям за волю України та загиблим роки Другої світової війни, але всі вони розкидані по місту та й на центральній площі, про яку згадує Сергій Шишкін, розташований  обеліск Слави.

 

«Вголос»