Захід відбувся в рамках річниці визволення області від одного з окупантів нацистської Німеччини, повідомляє власкор Вголосу у Луцьку.

Голова Волинської обласної організації ветеранів Микола Капітоненко у своєму вступному слові російською мовою висловив особливу вдячність владі Російської Федерації.

Заступник голови Волинської ОДА Олександр Курилюк відзначив, що нагорода знайшла свого героя.

«Нам дуже приємно, що орден Червоної Зірки знайшов ветерана», – сказав посадовець.

Консул-радник генерального консула Російської Федерації у місті Львові Євген Коровін оголосив, що має виконати місію із вручення державної нагороди Російської Федерації.

Він розповів, що Микола Спірін родом з Росії – з Красноярського краю.

«Життєвий шлях ветерана, його служба в радянській армії – це приклад служіння батьківщині», – наголосив Євген Коровін, не уточнивши, про яку батьківщину йде мова.

Також радник генкосула вручив ветерану нагороду з нагоди його участі у битві на Курській дузі і зачитав привітальний лист від мера Москви Сергія Собяніна.

Прикметно, що усі ветерани, присутні у залі під час урочистостей, розмовляли виключно російською мовою. Представники російського консульства теж не сказали жодного слова українською. Жодних зауважень з цього приводу у чиновників Волинської ОДА не виникало.