У ВР заявили, що зі складу коаліції загалом вийшли 74 нардепи із 302 її членів. Після виходу зі складу коаліції Верховної Ради депутатських фракцій “Самопоміч”, “Батьківщина” та “Радикальна партія” у складі коаліції залишались понад 226 депутатів.

Про це заявив народний депутат Олег Купрієнко, відповідаючи на питання у Конституційному Суді України, передає “РБК-Україна”.

За словами парламентаря, зі складу коаліції загалом вийшли 74 нардепи із 302 її членів.

“Коаліція була сформована у складі 302 народних депутатів. Відповідно, народні депутати також могли входити і увійшли в склад коаліції. Тому не досить коректне посилання на сайт ВР, де зазначена кількість депутатів від БПП і НФ, що тільки вони і коаліція. Вони не могли (загалом складати кількість, – ред.) 226 депутатів навіть після виборів 2014 року. Коли три фракції вийшли, вони складали всього 74 особи: “Самопоміч”, Радикальна партія” та “Батьківщина”. 302 депутати мінус 74 – все рівно більше, ніж 226. Коли ми вийшли з коаліції, ми розуміли, що там залишається більше ніж 226″, – заявив Купрієнко.

Також парламентар зазначив, що окремі депутати не писали заяви про вихід зі складу коаліції, тому юридично залишалися у її складі.

За словами нардепа, після виходу зі складу коаліції низки депутатських фракцій у 2016 році голова ВР Андрій Парубій не оголосив, що коаліції немає.

“Те, що мало бути в коаліції 226, якщо подивитись кількість заяв про входження у фракції, про виходи з фракцій… Мабуть, мав слідкувати голова Верховної Ради. Навіть якщо подивитись на ті заяви народних депутатів-політиків, які вже готувались до наступних строкових парламентських виборів… Вони заявляли, що вийшли, але заяв не писали. Тому де-факто нібито вийшов, а де-юре залишився”, – заявив Купрієнко.

За його словами, відповідальність лежить на голові Парламенту.

“Оскільки ці питання не врегульовані законом про Регламент, це, мабуть, відповідальність ВР. Якщо б голова ВР знав, що точно немає (коаліції, – ред.), він би оголосив про це з трибуни”, – додав Купрієнко.

Як писав “Вголос”, голова Верховної Ради Андрій Парубій не надав Конституційному Суду перелік депутатів, які входили в коаліцію.