Про це інформує власкор Вголосу.

Метою законопроекту є удосконалення  законодавства у сфері місцевого самоврядування, що сприятиме запобіганню проявам у них корупції,  закладання фундаменту для якісного оновлення керівництва органів місцевого самоврядування.

Законопроектом пропонується доповнити 9 статтю Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» пунктом про те, що одна  й  та  сама  особа  не може бути сільським, селищним, міським головою одного й того ж села, селища, міста більш як два строки підряд.  Особа,  яку двічі підряд обирали на посаду сільського, селищного, міського голови відповідної адміністративно-територіальної одиниці,  не може самовисуватися чи бути висунута кандидатом на цю посаду.

«Новітні феодали, а саме такими стали за роки перебування при владі, багаторічні мери міст та селищ, сконцентрували у своїх руках не лише самоврядні права, але й створили накатані корупційні схеми. Розірвати їх покликаний даний законопроект. Це один із своєрідних шляхів люстрації місцевого самоврядування. Монархію на місцевому рівні слід здолати, адже вона консервує територіальні громади у брежнєвській системі управління, котра характеризується стійкою стагнацією», - прокоментував законопроект Євген Мельник.