Законопроектом пропонується доповнити Кодекс про адміністративні правопорушення статтею 150, яка передбачатиме відповідальність за «самовільне нанесення написів, розмальовування фасадів будинків у населених пунктах, стін, споруд та приміщень у місцях загального користування, самовільне нанесення на них зображень та написів у будь який інший спосіб, інші подібні дії, що протиправно змінюють зовнішній чи внутрішній вигляд будинків та споруд».

Відповідальністю за таке порушення буде або штраф у розмірі від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від 30 до 60 годин.

Проект закону встановлює, що розглядати справи щодо самовільного нанесення зображень та написів на будинки та споруди будуть районні, районні у місті, міські чи міськрайонні суди (судді).

Ініціатором такого законопроекту є народний депутат Валерій Писаренко.

В пояснювальній записці до проекту закону він зазначає, що самовільно нанесені написи «спотворюють зовнішній та внутрішній вигляд будинків, порушують архітектурну концепцію містобудування а, в окремих випадках, є носієм негативної (непристойної) інформації».