Про це з посиланням на свої джерела в штаб-квартирі НАТО та Держдепі США повідомляє Комерсант.

За словами джерел, мова йде про те, що якщо Росія включить Крим до свого складу, то в ході наміченого на вересень саміту НАТО у Великобританії Грузії може бути наданий ПДЧ.

«Дії Росії в Україні привели до відновлення дискусії про необхідність більш рішучої політики альянсу в Східній Європі», – заявило джерело в штаб-квартирі НАТО.

»Про те, що заявка Тбілісі на отримання статусу кандидата повинна бути задоволена, заговорили навіть представники держав, ще недавно закликали не форсувати це питання», – додав він.

За словами співрозмовника в Держдепі, прем'єр-міністру Грузії Іраклію Гарібашвілі, який недавно відвідав Вашингтон, представники Білого дому пообіцяли, що США підтримають бажання Тбілісі інтегруватися в НАТО.

Сам пан Гарібашвілі, виступаючи з промовою у вашингтонській «Атлантичній раді», дав ясно зрозуміти, що зміна влади в Грузії не вплинула на її євроатлантичні устремління.

Як відомо, перспектива членства в НАТО відкрилася для Грузії та України в ході саміту альянсу в Бухаресті в квітні 2008 року.

Заперечення Німеччини і Франції тоді не дозволили надати Тбілісі і Києву ПДЧ.

Після цього в Грузії сталася окупація частини території Росією, яка визнала два регіони країни незалежними державами.

Джерело: Українська правда, Комерсант