Про це повідомляє УТ.

Сумарні цифри по всім трьом Середземноморським коридорам демонструють значне скорочення потоку мігрантів, який склав 1,05 млн осіб у 2015 році, 374 тис. чоловік в 2016 році, 184,7 тис. – у 2017 і 50,3 тис. – в першому півріччі 2018 року. В сумі це становить понад 1,65 млн осіб.

За своїми квотами ЄС зміг розселити трохи більше 2% від усіх прибулих та офіційно зареєстрованих нелегалів. Також єврокомісія змогла повернути додому лише близько 22 тис. біженців з Лівії.

Прем'єр Люксембургу Ксав'є Бетель після прибуття на неформальний саміт 16 країн ЄС, скликаний Єврокомісією для обговорення міграційного кризи, заявив, що Євросоюз повинен почати створювати центри прийому мігрантів під егідою ООН за межами своєї території, в суміжних країнах.

«Ми повинні зробити так, щоб люди, які звертаються за притулком в тій чи іншій країні, там і залишалися. Біженці не можуть самі вибирати собі країну, де потім подавати заяву. І в цьому, я думаю, ми всі повинні бути єдині», – зазначив прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен.

У свою чергу прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов наголосив, що Європейський союз повинен закрити свої зовнішні кордони, забезпечивши переміщення мігрантів тільки через прикордонні КПП, і вести активну роботу з третіми державами, які могли б прийняти біженців.

А прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте оголосив, що уряд його країни підготував документ під назвою «Багаторівнева європейська стратегія» з міграційної політики, яка буде представлена ​​партнерам по Європейському союзу (ЄС). 

За  його словами, в цій стратегії вказуються 10 завдань, вирішення яких актуально з урахуванням існуючих зараз в Європі умов, коли на певні країни, включаючи Італію, лягає основний тягар по прийому мігрантів. Італійська стратегія передбачає «структурне рішення проблеми, як того вимагають громадяни», а головне завдання Риму – добитися перегляду Дублінської угод, згідно з якими обов'язки з прийому мігрантів лягають на країну, куди вони прибувають.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що міграційна криза в ЄС переросла в політичну і додав, що Європа з 2015 року відчувала і продовжує відчувати сильний тиск з боку міграційних потоків.