Зокрема, як повідомляє видання «The Wall Street Journal», у Брюсселі підготовлено документ, в якому пропонують обговорити шляхи нормалізації відносин з Росією, інформує dt.ua.

Документ, який ще не було відправлено державам-членам, підготував орган зовнішньої політики ЄС напередодні зустрічі міністрів закордонних справ у Брюсселі в понеділок, 19 січня.

У тексті йдеться, що Європейський Союз міг би значно пом'якшити санкції і відновити переговори з Росією, якщо президент Росії Володимир Путін зробить кроки до врегулювання кризи в Східній Україні.

ЄС заявляє в документі, що не може повернутися у звичне русло відносин з Москвою. Зміни у відносинах залежатимуть від повної реалізації Москвою плану з мирного врегулювання конфлікту в Східній Україні.

Видання наголошує, що цей документ спонукає лише до створення тем для обговорення, але це перша серйозна спроба чиновників ЄС переглянути ситуацію з напруженістю у відносинах.

У тексті не йдеться про негайне ухвалення якого-небудь рішення на зустрічі 19 січня.

У документі сказано, що в питанні контролю РФ над Кримом «не очікується ніяких змін у короткостроковій перспективі». У зв'язку з чим ЄС «повинен бути готовий пом'якшити свою позицію», тільки-но Росія реалізує мінські домовленості.

Водночас у документі нічого не зазначено про посилення санкцій у разі, якщо ситуація в Східній Україні не зміниться. У тексті також ідеться про те, що може бути розширено співпрацю з Росією в трьох сферах: зовнішня політика, торгівля та галузеве співробітництво.

Ідеться також про співпрацю з Москвою в боротьбі проти «Ісламської держави» в Сирії та Іраку, координації політики в Лівії, Ірані.

Крім того, в документі сказано: якщо Росія не перешкоджатиме реалізації торговельної угоди між Україною та ЄС, Євросоюз міг би розглянути встановлення офіційних відносин між ЄС і Євразійським економічним союзом.

Раніше в Європейському парламенті погодили можливість посилення санкцій проти Росії.