Зокрема, на думку глави зовнішньополітичного відомства Люксембурга Жана Ассельборна, режим Асада може впасти через шість місяців, через рік або навіть через півтора року. 

«Висока вірогідність того, що все це може відбуватися досить тривалий час — а в результаті, на жаль, тисячі людей можуть втратити життя, і десятки тисяч будуть змушені покинути рідні місця», – підкреслив Ассельборн.

У свою чергу міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле висловив занепокоєння німецького уряду тим, що гігантська хвиля біженців, викликана тривалим кровопролиттям, може поставити під загрозу безпеку у всьому регіоні.

«З проблемами можуть зіткнутися не лише Йорданія і Туреччина, які приймають переважну більшість біженців, але і Ліван, де може статися ескалація насильства», – цитує агентство DAPD главу МЗС ФРН.

Вестервелле пообіцяв, що Німеччина та інші країни ЄС виділять додаткові фінансові кошти для допомоги сирійським біженцям. Берлін, зокрема, готовий перерахувати 2 мільйони євро. 

Одночасно з цим слід посилити тиск на режим у Дамаску, вважає Вестервелле. Крім того, міністри домовилися про посилення санкцій проти режиму Асада. Можливість введення нових штрафних заходів планується обговорити в жовтні, а поки що експертам доручать розробити конкретні пропозиції.

У ході консультацій було підтверджено готовність Євросоюзу надавати допомогу населенню та демократичній опозиції Сирії. Міністри підтвердили намір зробити подальші кроки, щоб домогтися ухвалення Радою Безпеки ООН резолюції, яка покладає головну відповідальність за ескалацію насильства в Сирії на режим президента Асада.

Також керівники зовнішньополітичних відомств низки країн Євросоюзу закликали Росію і Китай відмовитися від політики блокування в Раді Безпеки ООН. Учасники зустрічі також висловилися за необхідність об'єднання сирійської опозиції на демократичній платформі.

Джерело: dw.de