Про це повідомляє УНІАН.

Перший раунд виборів розпочнеться о 10:00 за місцевим часом на першій сесії нового складу Європарламенту у Страсбурзі.

Відкриє перший раунд голосування діючий президент ЄП Джіанні Піттелла. Він надасть п’ять хвилин для виступу кожному з чотирьох кандидатів: Пабло Іглесіасу (Pablo Iglesias, Іспанія, представник об'єднаних лівих та північних лівих зелених), Сайаду Каріму (Sajjad Karim, Велика Британія, представник європейських консерваторів), Ульріке Луначеку (Ulrike Lunacek, Австрія, представник зелених) та Мартіну Шульцу (Martin Schulz, Німеччина, соціал-демократ).

Після заяв кандидатів відбудеться таємне голосування бюлетенями. Переможець має отримати абсолютну більшість голосів – 50% плюс один голос.

Якщо ніхто із кандидатів не буде обраний у першому турі, ті самі чи інші кандидати можуть бути висунуті у другому раунді за аналогічних умов. Якщо і в другому турі ніхто не переможе, буде проведений третій раунд. Правила залишаються тими самими. Якщо ж ніхто не буде обраний і в третьому раунді, у четвертий вийдуть два кандидати, які отримали найбільшу кількість голосів у третьому турі, і переможе той, хто отримає найбільшу кількість голосів.

Новообраний президент Європарламенту відразу займе своє крісло та звернеться до депутатів. Того ж дня відбудуться вибори 14 віце-президентів.

Нагадаємо, із 2012 року Європарламент очолює німецький політик, лідер соціал-демократів Мартін Шульц.