Глава оборонного відомства Норвегії Франк Бакке-Йенсен заявив, що агресивна поведінка Росії ставить під загрозу міжнародну безпеку і стабільність, що робить можливим виникнення нової війни в Європі.

Про це повідомляє The Barents Observer.

Міністр заявив, що найбільша небезпека йде від Росії, яка цілеспрямовано намагається підірвати єдність Заходу і міжнародне співробітництво у власних інтересах, використовуючи для цього військові та економічні інструменти тиску.

"Наша першочергова турбота - це Росія. Ми все ясніше розуміємо заклопотаність у зв'язку з нашим сусідом на Сході", - зазначив він.

Франк Бакке-Йенсен заявив, що зміни в російській зовнішній політиці, що ведуть до конфронтації з Заходом, почали спостерігатися після 2014 року і російської окупації Криму. В якості прикладу останніх агресивних дій Москви, міністр привів глушіння GPS-сигналу в регіоні Фіннмарк на півночі країни, яке відбувалося в період спільних навчань країн НАТО в цьому регіоні. В інциденті країни альянсу звинуватили російських військових.

"Загалом події в нашому оточенні показують, що ми повинні враховувати, що збройний конфлікт між державами в Європі вже не є немислимим", - резюмував міністр оборони Норвегії.