Про це розповів Жовківської депутат районної ради Євген Верега у коментарі Вголосу.

Євген Верега розповів, що у Зашкові на цвинтарі поховані батько, мати та дідусь з бабусею одного із провідних діячів українського націоналістичного руху Євгена Коновальця.

Наразі за 20 тис. грн., які минулого року виділила Львівська обласна рада, та кошти меценатів та громадських організацій активістам села Зашків вдалося відновити пам’ятники над могилами Марії та Михайла Коновальців.

«На могилі Марії Коновалець нам вдалося зберегти лише верхню частину пам’ятника, а також фотографію матері Євгена Коновальця. Жінка померла у 1938 році, а фотографія прекрасно збереглася: не потьмяніла, не вигоріла на сонці. Батько Євгена Коновальця помер у 1944 році і на його могилі стояв дерев’яний хрест, однак він зігнив і за радянської влади тут не було ніякого пам’ятника. Проте всі знали де саме похований Михайло Коновалець, тому в 1989 році жителі Зашкова встановили таємно вночі пам’ятник на могилі батька Євгена Коновальця. Коли робили реставрацію, вирішили зберегти верхню частину надмогильної плити в пам'ять про цих людей», – розповів Євген Верега.

Він додав, що поряд із могилами батьків Євгена Коновальця є капличка, під якою є гробниця бабусі та дідуся провідника ОУН. У каплички немає фундаменту, тому в ній часто виникають тріщини. Пам’ятку реставрують за кошти місцевих активістів Зашкова, однак сподіваються на підтримку обласної та районної рад.