Про це повідомив голова Служби безпеки України Василь Грицак, передає Укрінформ.

"Поки ми розмовляємо, мені доповіли про викриття зрадника – начальника одного з відділів озброєння Збройних сил України. Наша військова контррозвідка встановила, що капітан 1 рангу був завербований Головним розвідувальним управлінням Генштабу Збройних сил РФ у 2015 році. Він встиг передати російським кураторам майже шістдесят документів. Спецслужби РФ заплатили йому значну суму в доларах та обіцяли "райскую жизнь" в Криму після виходу у відставку. Однак йому не поталанило", – сказав Грицак.

Водночас, посадовець додав, що деталі у цій справі СБУ оприлюднить невдовзі.

За словами Грицака, російські спецслужби постійно намагаються завербувати українських військових. Так, наприкінці листопада СБУ доповіла про підсумки більше ніж дворічної операції військової контррозвідки СБУ, у межах якої було зірвано плани ФСБ та ГРУ Генштабу Міноборони РФ зі створення агентурної мережі серед офіцерів Військово-морських сил України.

Спецслужби РФ використовували увесь брудний арсенал тиску на військових, погрожували родинам, самим офіцерам фізичною розправою. Керівник СБУ наголосив, що більшість офіцерів-моряків встояла під тиском та не погодилася на "співпрацю". З тими, хто пішов на зраду, професійно спрацювала військова контррозвідка Служби, яка мінімізувала негативні наслідки та не дозволила спецслужбам РФ отримувати важливу інформацію.