Президент України Володимир Зеленський у понеділок, 9 грудня, у Парижі на зустрічі лідерів “нормандської четвірки” буде в першу чергу піднімати питання про терміни та умови повернення полонених, припинення вогню і виведення бандформувань з території Донбасу.

Про це повідомила глава прес-служби Офісу президента Юлія Мендель на своїй сторінці в Facebook.

“Перші три кроки, які підніме Президент Зеленський на зустрічі в Парижі: строки і умови повернення полонених українців, справжню, а не “фейковое” припинення вогню, і, звичайно, висновок чужих військ і бандформувань з території Донбасу”, – написала вона.

Вона також додала, що проведення виборів на Донбасі неможливе до виведення російських військ з території.

“Останнє (питання про виведення військ – ред.) – умова для проведення виборів на Донбасі. Їх проведення в рамках виборів по всій території України, може статися тільки коли там не буде чужих військ і незаконних збройних формувань. Так говорить закон України і проста логіка: не зможуть на Донбас зайти українські партії, не зможуть там бути міжнародні спостерігачі, не люди зможуть проголосувати відкрито і незаангажовано під дулом автоматів. Спочатку – наша межа, потім – вибори, адже це наші території, а місцеві вибори будуть проходити по всій Україні”, – зазначила Мендель.

Нагадаємо, Меркель збирається обговорити резонансну справу з Путіним на нормандському форматі