Перший робочий тиждень Верховної Ради України IX скликання буде дуже насиченим.

Зокрема, готуються до розгляду законопроєкти про процедуру імпічменту президента і зняття депутатської недоторканності. Про це повідомив кандидат в народні депутати від партії “Слуга народу” Віталій Безгін, передає “Обозреватель”.

Безгін нагадав, що деякі невідкладні законопроєкти, які президент Володимир Зеленський подавав ще в попередню Раду, так і не були проголосовані.

На запитання, які ще законопроєкти від Глави Держави можуть бути внесені і розглянуті Радою в перший же тиждень, Безгін пояснив, що зараз цей список напрацьовується. Він може стати публічним протягом найближчих тижнів. Там йде активна робота, і не тільки з питань недоторканності і контролю над депутатською діяльністю. Вона стосується і економічного блоку. З цього боку буде подача дуже невідкладних і термінових законопроєктів”.

Представник президентської партії не виключив, що з імовірністю “50 на 50” вже в перший тиждень народні обранці знімуть з себе недоторканність. Однак це може статися і пізніше, наприклад протягом першого місяця.

“Ми будемо над цим працювати, щоб зробити це якомога швидше. Це один з пріоритетів, і це буде відбуватися найближчим часом”, – запевнив Безгін.

Він додав, що в перший місяць роботи (у вересні) депутати також планують розглянути проєкт закону про засади адміністративно-територіального устрою України і законопроєкт про столицю.

Як писав “Вголос”, глава Офісу президента вважає, що Верховна Рада нового скликання не встигне зібратися до 1 вересня.