Україні необхідно мати своїх місцевих впливових лідерів на Донбасі, щоб вести переговори з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним.

Про це заявив кандидат в народні депутати від президентської партії Максим Бужанський в інтерв'ю "Стране".

На його думку, влада України втрачає ініціативу, а це влаштовує політичних росіян.

"Ми програємо саме через це. Якщо згадати інтеграцію Чечні до складу РФ після війни на початку 2000-х, то там вирішили питання не війною. Росія зробила ставку на місцевих політиків і руками цих людей "притягла" Чечню назад. Невже всі думають, що якщо завтра підпишуть папірець, то все закінчиться? Ні, такого не буває ", - сказав він, підкресливши, що" нам необхідно мати своїх місцевих лідерів на Донбасі, які будуть впливовими ".

"Розмовляти з Путіним потрібно, але якби у нас там було більше впливу серед населення, то ми могли вести переговори з більш сильних позицій ", - вважає майбутній нардеп.

На думку Бужанського, Україна "може запропонувати їм раціональний діалог".

"Пояснити, що вони і ми виявилися зовсім не там, де хотіли опинитися. Хтось повинен ці меседжі донести. Питання не в тому, щоб знайти людину, яка зможе вести діалог, а в тому, що потрібно визнати і зізнатися: за п'ять років ніхто діалогами взагалі не займався. За весь цей час були гасла, які до реальних процесів не мають жодного стосунку. Зараз потрібно побудувати конструкцію, а потім в цю конструкцію вбудувати групу людей, які будуть займатися переговорами ", - сказав Бужанський.

Нагадаймо, перший помічник Володимира Зеленського Сергій Шефір заявив, що Офіс президента України сподівається вийти на “нормальний переговорний процес” з Росією.