Указом про видачу російських паспортів громадянам України, які перебувають на тимчасово непідконтрольних нашій державі територіях, Російська Федерація визнала свою відповідальність у якості держави-окупанта.

Про це заявила команда новообраного Президента України Володимира Зеленського.

“Ці дії є ще одним наочним підтвердженням для світової спільноти справжньої ролі Росії, як держави-агресора, яка веде проти України війну”, – йдеться у заяві.

Команда Зеленського наголошує, що “цей указ не наближає нас до вирішення основної мети — припинення вогню”.

“Незважаючи на це, Україна буде робити все від неї залежне, аби захистити, надати належну допомогу та забезпечити права своїх громадян, які вимушені перебувати на окупованих територіях. Україна також розраховує на підтримку міжнародної спільноти у питанні захисту інтересів, прав та свобод українських громадян на тимчасово окупованих територіях, та розраховує на посилення дипломатичного і санкційного тиску на РФ”, – йдеться у повідомленні.

Водночас команда нового Президента України запевняє: “Одним з пріоритетів Президента Володимира Зеленського буде розв‘язання нагальних життєвих проблем переселенців та розширення можливостей для підтримки зв`язків з громадянами України на окупованих територіях, комплекс заходів задля припинення війни та деокупації наших територій. Донбас — це Україна!”

Позиція команди Володимира Зеленського щодо видачі російських паспортів громадянам України!Указом про видачу…

Опубліковано Команда Зеленського Середа, 24 квітня 2019 р.

Як писав “Вголос”, 24 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощене отримання російських паспортів жителями окупованих територій Луганської та Донецької областей України.

У Путіна це назвали “обов’язком перед людьми, які говорять російською”.

Україна вже звернулася до Ради безпеки ООН у зв’язку з відповідним указом Путіна.