«Хочу вибачитися за невдалу свою фразу про те, що «Зеленський жартував про зниження тарифів». Дається взнаки брак політичного досвіду, зокрема, у спілкуванні з журналістами. Звичайно, тарифи – це болюча тема, а тому погана тема для жартів або необачних коментарів.

Про це повідомив на сторінці у Facebook представник Зеленського в АП Андрій Герус.

Президент Зеленський уже двічі скликав нараду щодо можливості пониження тарифів для населення. Але це має відбуватися без спричинення девальвації, додаткової інфляції чи економічної кризи. Робота над цим триває. Для деяких змін потрібен працездатний парламент та нові закони. Загалом це буде комплексний план, який складається із:

1. Зниження тарифів там, де це можна зробити без негативних побічних ефектів.

2. Демонополізації енергетичних ринків. Сподіваюсь, і Антимонопольний комітет таки повноцінно запрацює.

3. Збільшення видобутку газу та залучення для цього іноземних інвесторів. Відмова від імпортного газу дасть можливість знизити ціну газу на 20%-30%.

4. Перегляд правил надання субсидій, оскільки є розуміння, що деякі категорії населення позбавлені субсидій несправедливо. Щоб мати у бюджеті гроші на субсидії, деяких олігархів доведеться позбавити податкових пільг і преференцій.

5. Енергоефективність, термомодернізація житлового фонду. Менше споживання – менша платіжка.

6. Ріст доходів населення, що буде зменшувати гостроту тарифного питання для домогосподарств.

Також важливим є стримування зростання тарифів, і така робота є як публічною, так і непублічною.

Нещодавно з’явилася інформація, що регулятор розглядав можливість підняти для населення тарифи з 1 липня на газ на 10%-15% та на електроенергію на 150%.

“Наша думка була, що таке не можна робити, не маючи довіри та розуміння суспільства. Перед цим потрібно продемонструвати українцям тверді та справедливі дії регуляторів щодо енергетичних монополій, а також показати, що за розкрадання тарифних коштів наступає відповідальність. Наскільки я розумію, наша думка була врахована”, – пояснив Герус.

Хоча і без популізму, але питання тарифів, безумовно, у фокусі уваги.

Як повідомлялось раніше, Володимир Зеленський напряму не обіцяв українцям зниження тарифів.