Як повідомляє прес-служба Львівської міськради, у форумі візьмуть участь представники ОСББ, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, експерти наукових інституцій та громадських організацій.

Організатори очікують близько 100 учасників з Львівської, Івано-Франківської, Рівненської, Волинської, Тернопільської, Закарпатської областей.

На форумі детально розглядатимуть питання щодо практичної діяльності ОСББ, серед яких: державне регулювання створення та діяльності ОСББ, фінансова підтримка ОСББ, навчання управителів житловою нерухомістю.

Партнерами Інституту міста у проведенні «Першого регіонального форуму ОСББ» є Львівська міська рада та Асоціація ОСББ «Сихівчани». Фінансова підтримка проекту надана Посольством королівства Норвегії у Києві.

Метою проекту є залучення громадян до процесу вирішення проблем місцевого значення через безпосередню участь в управлінні власним житлом.

«ОСББ у сфері житлово-комунального господарства є пріоритетним. Інститут міста, використовуючи найкращий світовий досвід, допомагає розвиватись таким установам як ОСББ. Тому ми за допомогою посольства Норвегії заснували перший регіональний форум, на якому керівники ОСББ матимуть змогу поспілкуватися, поділитися досвідом, навчитись і підготувати рекомендації до змін законодавства, які в майбутньому допоможуть їм працювати», – розповідає в. о. голови правління КУ «Інститут міста» Олександр Кобзарєв.

Робота Форуму буде проводитись у наступних тематичних секціях: державне регулювання створення та діяльності ОСББ; фінансова підтримка створенню та діяльності ОСББ з державного та місцевих бюджетів; інформаційно-просвітницькі заходи для ОСББ та ініціативних груп по їх створенню; навчання управителів житловою нерухомістю; основні юридичні аспекти практичної діяльності ОСББ; технічна експлуатація житлового фонду ОСББ

«Проект викликав велике зацікавлення у наших колег з різних міст країни, тому це буде не регіональний форум, а всеукраїнський. На форумі зможуть поділитися своїми історіями успіху. Форум буде таким майданчиком, на якому успішні управлінці зможуть обмінятися історіями успіху, поділитись корисним досвідом та напрацювати практичні рекомендації до законодавства», – зазначив керівник проекту «Перший регіональний Форум ОСББ» Остап Тимчій.

Діяльність за проектом передбачає напрацювання рекомендацій для органів державної влади та місцевого самоврядування стосовно регулювання процесів створення та діяльності ОСББ; обмін кращими практиками роботи ОСББ та їх популяризація серед цільових аудиторій; розробку, друк та безкоштовне розповсюдження практичного посібника «ОСББ: створення та ефективна діяльність».