У жовтні 2019 року для працівників з п’ятиденним робочим тижнем буде додатковий вихідний день, оскільки свято День захисника України, що відзначається 14 жовтня, припадає на понеділок.

Про це йдеться у статті 73 Кодексу законів про працю, якою встановлені святкові і неробочі дні.

Загалом, у жовтні буде дев’ять вихідних днів і 22 робочих.

Зазначимо, День захисника України став офіційним святом в 2015 році.

Крім того, 14 жовтня є офіційною датою заснування Української повстанської армії (УПА).

Також 14 жовтня відзначається День українського козацтва. Здавна в цей день в Україні також відзначається велике релігійне свято – Покрови Пресвятої Богородиці. Завдяки шанобливому ставленню українського козацтва за цим святом закріпилася ще й друга назва – Козацька Покрова.

Зазначимо, у вересні 2019 року для працівників з п’ятиденним робочим тижнем було дев’ять вихідних і 21 робочий день. Додаткових вихідних днів у вересні не було.

Нагадаємо, за даними опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) восени 2018 року, серед офіційних свят День захисника України є важливим для 14,4% українців.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів рекомендував для раціонального використання робочого часу та створення сприятливих умов праці перенести три робочих дні в 2019 році: з вівторка, 30 квітня, на суботу, 11 травня; з понеділка, 30 грудня, на суботу, 21 грудня; з вівторка, 31 грудня, на суботу, 28 грудня.

Як писав “Вголос”, синоптик розповів, чим дивуватиме останній місяць осені.