Про це йдеться в копії проекту протоколу про врегулювання ситуації на Донбасі, яку опублікувало видання ZN.UA.

Документ містить 15 пунктів, основний зміст яких зводиться до такого:

– Забезпечити повне припинення вогню з 10:00 12 лютого 2015 року (за Києвом).

– Забезпечити відведення важких озброєнь (калібром 100 мм і більше): для українських військ – від фактичної лінії зіткнення сторін; для збройних формувань окремих районів Донецької та Луганської областей від лінії зіткнення сторін за Мінським меморандумом від 19 вересня 2014 року. Документ визначає дальність відведення систем озброєння різного типу для створення зони безпеки. Відвід повинен початися не пізніше ніж другого дня після припинення вогню, процесу повинні сприяти військові експерти ОБСЄ.

– Ухвалити до 20 лютого 2015 року постанову Верховної Ради із зазначенням переліку районів, на які поширюється особливий статус відповідно до Закону України «Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» (у межах лінії зіткнення, встановленої додатком до Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року).

– До 20 березня 2015 року узгодити з представниками окремих районів проект закону України про муніципальні вибори в окремих районах і розпочати діалог з питань надання цим районам статусу автономії.

– Скасувати до 23 лютого 2015 року всі рішення політичного і військового керівництва України про проведення Збройними силами та Національною гвардією антитерористичної операції на Донбасі.

– Ухвалити та ввести в дію до 25 лютого 2015 року закон України, який забороняє переслідування і покарання осіб у зв'язку з подіями, що трапилися в окремих районах Донецької та Луганської областей. Забезпечити помилування, амністію і обмін усіх утримуваних на території України осіб (усіх на всіх). Цей процес повинен завершитися не пізніше ніж п'ятого дня після відводу.

– Відновити соціальну сферу окремих районів Донецької та Луганської областей (виплати пенсій та допомог) і гарантувати безпеку доступу, постачання, зберігання та розподілу гуманітарної допомоги. Відновити в повному обсязі соціально-економічну взаємодію сторін, зокрема в банківській сфері.

– Тільки в пункті під номером 11 (з 15) запропоновано відвести всі іноземні військові формування, військову техніку, а також військовий персонал і найманців з території України за моніторингу ОБСЄ. Роззброїти всі незаконні угруповання.

– Провести конституційну реформу в Україні, що включає глибоку децентралізацію з допомогою надання статусу автономії окремим районам Донбасу.

– Організувати вільні й чесні вибори всіх місцевих органів влади на підставі погодженого з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей закону України про муніципальні вибори в окремих районах та закону України про особливий статус Донбасу за міжнародного моніторингу.

– І лише в передостанньому, 14-му пункті, йдеться про поширення роботи місії ОБСЄ на ділянки кордону, що не перебувають у цей час під контролем України, причому це має відбутися після набуття чинності поправок до Конституції України та ще й у результаті узгодження з представниками окремих районів Донецької та Луганської областей.