Про це повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу ОБСЄ.

Сьогодні спеціальна моніторингова місія ОБСЄ успішно провела перший політ неозброєних безпілотних літальних апаратів у присутності представників ЗМІ біля Маріуполя.

«У п'ятницю у східній Україні, за сприятливих погодних умов, розпочнуться регулярні польоти безпілотників за завданнями», – сказано в повідомленні.

У повідомленні зазначається, що безпілотники Schiebel Camcopter® S-100 надані та обслуговуються австрійською компанією Schiebel за контрактом з ОБСЄ. Управління ними буде здійснюватися з дозволу та під керівництвом спостерігачів місії, а отримані дані будуть власністю ОБСЄ і призначатимуться виключно для використання спостережною місією.

«Використання місією безпілотників спрямоване на підтримку виконання її мандата шляхом додаткового збору інформації з повітря», – сказано в повідомленні.

Місія продовжуватиме моніторинг загальної ситуації з безпекою в Україні.

Безпілотники будуть використовуватися і для інших завдань, відповідно до мандата спостережної місії, таких як моніторинг і звітність про дотримання положень Мінських домовленностей. Окрім того, вони будуть використовуватися над територією на південь від Донецька до Азовського моря, і на сході загалом до українсько-російського кордону та на заході Донбасу – до лінії розмежування.

Як писав «Вголос», 21 жовтня спеціальна моніторингова місія ОБСЄ направила на Донеччину два перші безпілотні літальні апарати.