У суботу чотирирічний хлопчик проліз через бар'єр і звалився в рів з висоти приблизно трьох метрів, пише «ВВС Україна».

17-річний самець горили на прізвисько Гарамбе, що важить близько 180 кілограмів, схопив дитину.

Місцеві ЗМІ з посиланням на очевидців пишуть, що тварина почала тягати хлопчика, який голосно кричав.

На відео інциденту видно, як самець горили стоїть над дитиною, а хлопчик сидить між передніми лапами тварини і дивиться на нього знизу.

Через десять хвилин співробітники екстрених служб зоопарку застрелили горилу.

Хлопчик із травмами потрапив до лікарні, але загрози його життю немає.

Як пояснив директор зоопарку Тейн Мейнард, фахівці вирішили не використовувати снодійний засіб, щоби приспати горилу, оскільки він діє не миттєво.

"Це було важке рішення (вбити горилу), але воно було правильне, бо це врятувало хлопчикові життя. Все могло бути значно гірше, - сказав Тейн Мейнард. - Ми всі засмучені тим, що цей трагічний випадок призвів до смерті горили, який є критично загроженим видом. Це величезна втрата для родини горил у нашому зоопарку і для популяції горил у світі".

Гарамбе народився в неволі у штаті Техас. До Цинциннаті його привезли в 2014 році, де самець мав бути частиною програми розведення горил.

У неділю вольєр із горилами зоопарку був тимчасово закритий для публіки.

Експерти з тваринної поведінки кажуть, що самець горили не становив загрози хлопчику, а навпаки - намагався його оборонили від інших горил у вольєрі.

В подібному інциденті, що стався в зоопарку острова Джерсі в 1986 році, 5-річний хлопчик упав у вольєр з горилами і знепритомнів.

Його тоді взявся "захищати" самець горили на ім'я Джамбо, який відганяв інших горил і гладив

Коли дитина прийшла до тями і почала плакати, горили відійшли від неї, а охоронці змогли забрати дитину.

Статуя горили Джамбо в повний зріст після того випадку була продана на аукціоні за 18 тисяч фунтів, а сам Джамбо навіть фігурував на поштових марках.