Про це у Facebook написала журналіст Галина Плачинда.

«Перший національний демонструє карту України без Криму. Власне, це все, що потрібно знати про стан інформаційного простору цієї держави. Співчуваючі пишуть, що я зрадофілка, що це тупий «факап» і що Аласанія вже попросив пробачення у обезкримлених ними українців», –  написала вона.

Команда Суспільного мовлення вже попросила вибачення у всіх глядачів UA: ПЕРШИЙ та пояснила це технічною помилкою.

«16 березня, у вечірньому випуску новин на UA: ПЕРШИЙ у прямому ефірі трапилась технічна помилка, внаслідок якої глядачі 27 секунд бачили карту України з помилками. Зокрема, на карті не були відображені назви областей і міст, а також показана територія без півострову Крим», – зазначив телеканал.

Це на телеканалі пояснюють поспіхом зробленою графікою.

«Коли дизайнер новин робив графіку для прогнозу погоди, він працював з єдиним шаблоном, який використовується для візуалізації всіх подій. Помилково, вимикаючи непотрібні для цієї новини елементи, дизайнер вимкнув й кілька потрібних шарів: зображення Криму й назви всіх областей. А оскільки цей слайд готувався вже під час прямого ефіру новин, у випускового режисера не було змоги його перевірити. Відтак глядачі побачили такі критичні й дуже грубі помилки», – зазначили на телеканалі.

«Це набагато серйозніше – суспільний мовник Uа:Перший видали нагора карти України без Криму. Висловлюю своє обурення й протест. Як політик, разом з колегами, на всіх майданчиках, відстоюю жорстку позицію, що Крим – це Україна», – написала у Facebook віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.