Про це на своїй сторінці у «Facebook» написав освітянин Сергій Горбачов.

«Неприємною несподіванкою стало те, що UA:Перший, замість диктанту транслював польський серіал. Хоча всі минулі роки саме «Перший» давав трансляцію – і ми очікували диктант саме на головному каналі. Довелося терміново вмикати радіо просто з телефону. Диктант, звичайно, написали. Але чому «Перший національний» надає перевагу іноземному серіалу перед трансляцією Диктанту національної єдності», – написав Сергій Горбачов.

Додамо, що серіал «Епоха честі»  це польський телесеріал, що виходив на каналі TVP2 з вересня 2008 по листопад 2014 року. В його основі –  порівняно маловідомий період історії польського руху опору під час другої світової війни.

Як зазначав ще у 2016 році кандидат політичних наук Микола Томенко, даний серіал пропагує чужий для України погляд на історію.

«Поки українські вчені та громадськість намагаються показати справжню і непросту історію українсько-польських відносин, українські ЗМІ, що фінансуються державою, чомусь вирішили пропагувати польський погляд на історію. Так, вже кілька тижнів поспіль «UA:Перший» (який фінансується з державного бюджету) демонструє польський серіал «Епоха честі» (2008-2014 рр.) А не могли б про українських борців і воїнів, про справжню історію держави на суспільному показати?! Щоб на історію своїми, а не чужими очима дивитися», – наголошував Микола Томенко.