Про це інформує прес-служба ГУБОЗ МВС України.

Лише у 2013 році обіг «конвертцентру» склав 1 мільярд гривень, а його «послугами» користувалися більше 1 тисячі підприємств, у тому числі й державні.

До складу центру входило 50 фіктивних підприємств, які надавали послуги з конвертації, реконвертації грошових коштів, проведення незаконних операцій з мінімізації податкових зобов’язань для підприємств реального сектору економіки, а також легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом.

Забезпечувало незаконну діяльність більше двох десятків осіб, серед яких два організатори, групи юристів та бухгалтерів, дилери, кур’єри, а також вербувальники.

Діяли спільники під виглядом офіційної господарської діяльності, їх офісні приміщення розташовувалися в Дніпропетровську, однак клієнтами були не лише дніпропетровці, а й столичні підприємці.

За даними фактами розпочато кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 205 (Фіктивне підприємництво) та ч. 2 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці вже провели ряд санкціонованих обшуків у банківських установах, офісних приміщеннях та за місцем проживання учасників групи. У результаті вилучили печатки фіктивних підприємств, фінансово-господарську документацію та «чорнову бухгалтерію», що вказують на незаконну діяльність «конвертаторів».