У традиційному сходженні на Говерлу цього року виявили бажання взяти участь шість автобусів буковинців, по 40-50 чоловік у кожному. Приблизно по стільки ж людей приїхало й з інших областей.

Однак, коли, приміром, столиця України може витримати такий наплив людей, то під’їзди до гори, тай й вся місцева інфраструктура була нездатною прийняти таку кількість туристів. У результаті, більшість автобусів зупинили задовго до початку гори, а чернівецькі туристи опинилися чи не останніми - за 10 кілометрів від підніжжя.
Виходячи з того, що подолати цю відстань на підйом у маршевому темпі було доволі проблематично, сил на фінальний ривок вистачило далеко не у всіх, а навіть ті, хто добралися до вершини, перебували далеко не у святковому настрої через побутові труднощі, з якими доводилося стикатися протягом поїздки.

Чимало представників чернівецької партійної, державної та бізнесової еліти разом з усіма йшли пішки. У колонах були помічені керівник Чернівецької міської організації НСНУ Валерій Чинуш, директор ТОВ "Ліга-прим" Микола Морару, керівники кількох управлінь облдержадміністрації та інші.

Більшість учасників сходження зійшлися на думці, що організаторам не слід було звозити таку кількість людей. „Чиєсь бажання вислужитися перед Києвом, у результаті, мало невтішний, подекуди - трагічний результат,” – висловлювали свої враження учасники сходження.