Президент України Віктор Ющенко має видати Указ про визнання воїнів УПА вояками за незалежність України
Про це заявив народний депутат Михайло Косів сьогодні під час круглого столу "Українці у II Світовій: здобутки та втрати", що відбувся сьогодні у Львові.
На думку Михайла Косіва, таке рішення президент прийме вже найближчим часом.
Одним з аргументів Михайла Косіва про те, що воїни УПА є воюючою стороною у II Світовій війні і заслуговують на визнання, є посилання на додаток до Гаазької конвенції. Згідно з ним, ополчення визнається воюючою стороною, якщо у нього є командир, у вояків є видимі відзнаки і вони відкрито носять зброю.
Він також додав, що невизнання української армії, веде до невизнання України.
Загалом, усі учасники круглого столу були одностайні: воїнів ОУН-УПА слід визнати воюючою стороною II Світової війни.
Заступник голови Львівської облради Андрій Парубій заперечив також закиди стосовно того, що воїни ОУН воювали на стороні фашистів. Оскільки, за його словами, воїни ОУН перші розпочали бої на Закарпатті на чолі з Романом Шухевичем ще у 1939 році.
Окрему увагу фахівці приділили питанню щодо дивізії СС "Галичина".
Так, за словами керівника Центру національного відродження ім. С. Бандери Юрія Антоняка, формування ополчення з місцевого населення є нормальним явищем у будь-якій окупованій країні.
Він також наголосив на тому, що до складу дивізії входило багато росіян.
Публіцист Ярослав Сватко переконаний, що воїни СС "Галичина" повинні мати привілеї на рівні з воїнами Червоної Армії, які вже визнані державою.
За його словами, будь-які воюючі сторони після закінчення війни повинні мати однакові права, оскільки їх призвала "державна машина".
Натомість, лише у разі, якщо хтось із воїнів вчинив злочин, тоді його слід притягнути до відповідальності.
15 березня народний депутат Михайло Косів подав у Верховну Раду законопроект "Про визнання Української повстанської армії воюючою стороною у Другій світовій війні та про статус вояків Української повстанської армії".