Учені проаналізували дані, які стосуються 30 тисяч жителів 17 різних за рівнем розвитку і добробуту країн світу (Канади, Швеції, ОАЕ, Аргентини, Бразилії, Чилі, Польщі, Туреччини, Малайзії, Південної Африки, Китаю, Колумбії, Ірану, Бангладеш, Індії, Пакистану і Зімбабве), пише pogliad.ua.

Вік учасників дослідження, які проживають як у містах, так і у сільській місцевості, коливається від 35 до 70 років. Інформацію про рівень їхньої фізичної активності і стану здоров'я збирали упродовж семи років.

Аналіз отриманої інформації показав, що 150 хвилин будь-якої фізичної активності на тиждень (трохи більше 20 хвилин на день) приводить до зниження ризику ранньої смерті на 28%, а ризику розвитку хвороб серця і судин - на 20%. При цьому межі не існує - що більше людина фізично активна, то ліпше. Наприклад, 750 хвилин енергійної пішої ходьби на тиждень (понад півтора години на день) знижують ризик не дожити до старості на 36%.

Як показали результати дослідждення, лише 3% учасників досягали настільки високого рівня фізичної активності з допомогою занять у спортзалі. У більшості ж найбільш фізично активних учасників просто життя передбачало щоденні навантаження - повсякденні справи у хаті чи в саду, робота, дорога до неї і додому і так далі.

«Ходити в спортзал - це, звичайно, здорово, але далеко не у всіх є для цього можливості. Якщо ви щодня займаєтеся прибиранням чи ходите на роботу пішки, то також приносите користь своєму здоров'ю», - зазначив головний автор дослідження Скотт Лір.