Про свою розробку дослідники розповіли в журналі Nature Communications.

На даний момент у виробництві крові використовуються кровотворні стовбурові клітини, які можуть виробляти до 50 тисяч червоних кров'яних тілець. Ця операція може проводитися до вичерпання ресурсу стовбурової клітини, що накладає серйозні обмеження на виробництво крові. Тепер же дослідники вирішили використовувати більш “ранні” клітини, чия здатність до регенерації вища, ніж у більш “пізніх” аналогів.

Маючи всього лише одну гемопоетичну клітину, можливо відновити у миші кровотворну тканину після того, як вона була фактично знищена радіацією. Як відзначають дослідники, на даний момент їм вдалося отримати кілька літрів крові.

Домогтися таких результатів вдалося в спеціальних лабораторних умовах. Поки що не існує обладнання, яке б дозволило застосувати нову методику повсюдно. Крім цього, як визнають самі дослідники, концепція ще буде допрацьовуватися. Іншими словами, для осіб, які потребують переливання, штучно виготовлена кров буде обходитися дорожче донорської. Методика буде корисна насамперед для людей, які мають рідкісні групи крові.