На думку дослідників, подібне «штучне сонце» можна буде використовувати для виробництва екологічно чистого палива, повідомляє Gizmodo.

Система отримала назву Synlight, вона складається з 149 ксенонових короткодугових ламп, які використовуються у великих кінопроекторах, для того, щоб сфокусувати енергію 10 тисяч сонць, схожих на нашу зірку. Під час запуску дослідники сконцентрували випромінювання 350-кіловатного стільникового масиву на одному металевому аркуші розміром 20х20 сантиметрів.

Як каже директор центру Бернард Хоффшмидт, система здатна створювати температуру до 3000 °C. Розміри самої конструкції складають 14 метрів у висоту і 16 метрів у ширину.

Метою розробників є пошук нових способів створення водню – екологічно чистого палива. Фокусуючи світло в одній точці, система нагріває метал до 800°C, а після його розпилюють водяною парою. Метал реагує з киснем у воді, а водень залишається.

Поки що система за чотири години витрачає стільки електрики, скільки звичайний будинок за рік. Вчені розраховують за найближчі кілька років доопрацювати систему і перевести її на живлення від сонячних батарей.

 

«Вголос»