Аналіз стічних вод може надати попередження епідеміологам про поширення коронавірусу в населеному пункті.

Про це свідчить нове дослідження проведене спільно науковцями Єльського університету та Станції експериментального сільського господарства в Коннектикуті, повідомляє Голос Америки.

Дослідження показало, що в регіонах штату Коннектикут концентрація вірусу в каналізації досягла піку за тиждень перед тим, як кількість випадків захворювання в регіоні досягла відповідного піку. Про це йдеться в попередньому варіанті дослідження опублікованому 22 травня.

Дослідження «показує, що ми можемо відслідковувати стічні води в містах, щоб отримувати попередження про наступний спалах вірусу», – говорить Аарон Пекмен, дослідник Північно-східного університету США.

Невеликі дослідження в Нідерландах, Франції, Австралії встановили, що коронавірус можна виявити в каналізаційних відходах. Дослідження паризької мерії виявило пряму залежність між рівнем поширення вірусу в каналізації та кількістю заражень в місті.

«Більшість людей знає, що багато вірусу виділяється респіраторним шляхом через частинки та краплі з легень, але не так відомо те, що навіть більше невеликих частин вірусу виділяється з фекаліями», – цитує NBC News професора британського Бенгорського університету.

Багато міст у світі знімають коронавірусні обмеження і дослідження COVID-19 в каналізації зможе завчасно попередити про новий спалах, сподіваються вчені.

За останніми даними у світі зафіксовано 6 265 496 випадків інфікування коронавірусом, з них 375 526 – летальні. Водночас 2 695 829 осіб подолали недугу.