Американські державні відомства вчора, 3 листопада, опублікували звіт, який вказує на вину людини у глобальних змінах клімату, передає DW.

«Дуже ймовірно, що людський вплив був домінантною причиною потепління, яке спостерігається з середини 20 століття», - йдеться у звіті обсягом 477 сторінок.

У звіті пояснюється, що «для потепління впродовж останнього століття відсутні переконливі альтернативні пояснення, які б ґрунтувалися на доказах, зібраних під час спостережень».

Згідно зі звітом, рівень моря до 2100 року може піднятися на 2,4 метра. Окрім того, звіт перераховує шкоду, вже завдану США через глобальне потепління.

У звіті також згадуються інші негативні впливи людства на стан довкілля: окислення океанів та забруднення повітря, яке однак дещо скоротилося у 2014 та 2015 роках.

За даними ЗМІ, американська Національна академія наук переглянула звіт перед тим, як його було передано 13-м відомствам, які й оприлюднили його. Білий дім не став блокувати публікацію або змінювати текст, хоча висновки вчених різко суперечать політиці нинішньої адміністрації Білого дому. Ще під час передвиборчої кампанії президент США Дональд Трамп заявляв, що глобальне потепління є «вигадкою».