Про це попередила сьогодні лондонська газета The Financial Times.

«Існує надійний варіант, який переконає Тегеран у необхідності створити ядерну бомбу — це атака Ізраїлю на Іран», - пише в аналітичній статті її політичний оглядач Філ Стівенс.

«Вторгненням в Ірак Захід зробив помилку, оскільки не задумувався про наслідки своїх дій, - зазначає він. - Зараз аналогічна ситуація складається щодо Ірану».

Зрозуміло, що у випадку атаки на об'єкти своєї ядерної енергетичної програми Іран відреагує відразу за декількома напрямками, зауважує автор. Зокрема, під загрозою закриття виявиться ключова для світового енергетичного ринку Ормузька протока; можливі ракетні атаки загонів ліванського руху «Хезболла» на цілі в Ізраїлі; Тегеран також здатний надати підтримку низці терористичних груп, а також афганським талібам.

«Ще одним наслідком удару по Ірану стане вихід Тегерана з Договору про нерозповсюдження ядерної зброї», - вважає оглядач. На його думку, в регіоні Іран зараз опинився під наймогутнішим тиском, в тому числі у зв'язку з подіями в Сирії.

«Західні спецслужби упевнені, що для вищого керівництва Ірану ядерний потенціал здатний стати захистом від загроз, пов'язаних зі спробами зміни режиму в країні», - підкреслює автор. У цих умовах, робить він висновок, Заходу слід проводити таку політику, коли Тегеран буде відчувати себе в безпеці і без атомної бомби. «Що стосується атаки на Іран, то вона призведе лише до протилежних результатів», - пояснює Стівенс.

Джерело: ИТАР-ТАСС