Про це йдеться в законопроекті, який зареєстрували в парламенті нардепи від фракції УДАР: Віталій Кличко, Валерій Карпунцов, Віталій Ковальчук та інші.

В пояснювальній записці до законопроекту нардепи наголошують, що розробили свій документ через те, що в органах місцевого самоврядування неоднаково застосовують положення закону «Про статус народного депутата України».

Ударівці розповідають, що деякі місцеві ради допускають нардепів до своєї роботи на сесіях лише після попереднього погодження відповідним рішенням. Проте, за словами ініціаторів проекту закону, таке попереднє погодження не передбачення чинним законом.

Відповідно своїм законопроектом нардепи від УДАРу пропонують закріпити норму, згідно з якою нардеп може брати участь у роботі місцевої ради без попереднього погодження цієї ради.

Крім того, законопроектом передбачено, що на вимогу народного депутата йому обов’язково надається можливість виступити на сесії місцевої ради стосовно кожного питання порядку денного в межах встановленого регламентом відповідної ради часу для співдоповіді з питання порядку денного. Якщо ж регламентом відповідної ради такий час не встановлено – не менше 10 хвилин.

Ще одна норма проекту закону передбачає, що на вимогу нардепа йому невідкладно надаються копії матеріалів засідань (стенограми, протоколу засідання, результатів реєстрації та голосування, проектів документів з додатками, які розглядалися на засіданні) та інших документів, пов’язаних із діяльністю місцевих рад. Якщо ж ці документи надати неможливо, то нардеп має отримати цьому обґрунтування.