Українська греко-католицька церква може об'єднатися з Православною церквою України.

Про це у інтерв'ю "5 каналу" сказав глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Святослав наголосив, що єднання двох Церков наразі є цілком реальним. Таку можливість Святослав назвав радісною перспективою.

Водночас глава УГКЦ не вважає, що через об'єднання одна Церква повинна підпорядковуватися іншій.

"Найвищим знаком церковної єдності є Таїнство Євхаристії. Тому коли йдеться про пошук шляхів відновлення єдності між християнами, йдеться про відновлення єдності у вірі, а відтак у її вираженні в літургійному житті. Тому коли хтось розриває цю єдність, він розриває євхаристійне сопричастя. Як це сталося між Москвою і Константинополем, після рішення нашої Церкви-матері про надання автокефалії для Православної церкви України", — додав глава Церкви.

Блаженніший Святослав відзначив, що вже є кілька рівнів щодо співпраці, про які домовилися з його блаженством Епіфанієм:

"Найперше, — розповів Предстоятель, — ми хочемо разом досліджувати спільну спадщину Київського християнства. Бо так історично сталося, що Греко-католицька церква часто в історії попадала під західні впливи, зокрема Латинської церкви. Православна церква попадала під впливи московські, тобто під впливи цієї славно чи сумнозвісної Никонівської реформи, яка виражається у певних обрядових моментах".