Про це повідомили сьогодні місцеві ЗМІ.

За їхніми даними, відповідне розпорядження надійшло від президента Кіпру Нікоса Анастасіадіс адля того, щоб питання про продаж грецьких філій кіпрських банків в Греції розглядалося в пакеті заходів, передбачених схваленим минулої ночі Єврогрупою антикризовим планом стосовно Кіпру.

План передбачає ліквідацію другого за величиною банку Кіпру — Кіпрського народного банку і реструктуризацію найбільшої фінансової установи країни — Банку Кіпру (Bank of Cyprus), а саме ці дві установи, а також більш дрібний «Хелленік Бенк» (Hellenic Bank) мають безліч відділень на грецькій території.

Попереднє рішення про придбання грецькими банками грецьких філій кіпрських банків було прийнято 22 березня на засіданні генеральної ради Фонду фінансової стабільності Греції, який схвалив ціну, запропоновану грецькими банками за ці фінансові інститути. Деталі угоди не розголошувалися. Було лише відомо, що рекапіталізація грецьких філій Банку Кіпру та Кіпрського народного банку оцінюється приблизно в півтора мільярда євро, з яких 1 мільярд повинен був надійти від Фонду фінансової стабільності Греції, а 500 мільйонів — з відповідного кіпрського фонду.

Продаж грецьких філій кіпрських банків був узгоджений в той же день між президентом Кіпру Нікосом Анастасіадісом і прем'єр-міністром Греції Антонісом Самарасом.

Джерело: ИТАР-ТАСС