Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Янош Мартоні під час зустрічі у Будапешті із заступником міністра закордонних справ України Данилом Лубківським, повідомляє «Укрінформ».

«Створені всі необхідні технічні передумови для «зворотного» постачання газу в Україну, ми готові розпочати це у будь-яку мить» – сказав глава угорської дипломатії.

Водночас Мартоні підтвердив, що Україна, як сусідня країна, є особливо важливим партнером Угорщини. І Угорщина підтримує зусилля українського уряду, спрямовані на стабілізацію країни, вважаючи нелегітимною анексію півострова Крим.

Глава угорської дипломатії звернув увагу заступника міністра закордонних справ України, на те, що угорський уряд відчуває особливу відповідальність стосовно угорців Закарпаття, зазначивши, що їх безпека, добробут на отчій землі є надзвичайно важливими для Угорщини. «Ми засуджуємо всілякого роду заяви, які з чисто політичної вигоди ставлять під сумнів територіальну цілісність та суверенітет інших країн чи ігнорують інтереси і очікування угорської спільноти певної країни», – наголосив Мартоні.

У свою чергу Данило Лубківський підтвердив, що українська сторона високо оцінює «незмінну позицію Угорщини, пов’язану з Україною».

Як повідомляв «Вголос», Україна перестала закачувати природний газ з Росії, оскільки досі сторони не домовились щодо ціни на блакитне паливо.