Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт зняв своє вето із ухвалення заяви комісії Україна-НАТО, оскільки в останній момент угорські пропозиції до документа було враховано.

Як пише "Європейська правда", про це він заявив у четвер вранці державному агентству MTI.

Повідомляється, що у середу на Євразійському саміті в Будапешті Сіярто сказав, що Угорщина заблокувала спільну заяву послів НАТО та України, оскільки її пропозиції були відхилені.

Він зазначив, що "позбавлення прав меншини однієї з країн-учасниць НАТО щонайменше заслуговує згадки в такому документі". Крім того, Будапешт хотів, аби у заяві містилося положення про відновлення цих прав.

Пізніше прем’єр Угорщини Віктор Орбан на спільній пресконференції з президентом Росії підтвердив, що заява послів НАТО щодо України не буде схвалена угорською стороною без урахування пропозицій щодо угорських меншин, які проживають на Закарпатті.

Проте, уже в четвер вранці Сіярто заявив, що посли НАТО і України ухвалили документ, до якого "в останню хвилину, вже після офіційного дедлайну", було внесено угорські пропозиції.

Сіярто заявив, що пропозиції угорської сторони були враховані, тому спільна заява рішуче виступає за громаду угорців та закликає Україну дотримуватися міжнародних правил і стандартів міжнародних організацій".

В ухваленій заяві міститься дві згадки, які стосуються прав угорської меншини в Україні.

Зокрема, в документі йдеться, що союзники закликають Україну повністю виконати рекомендації Венеціанської комісії щодо Закону про освіту й Україна зобов'язалась це зробити.

Також в документі сказано, що "успіх реформ, включаючи боротьбу з корупцією, матиме вирішальне значення для створення основи для процвітаючої і мирної України, міцно вбудованої серед європейських демократій, прихильних загальним цінностям, повазі до прав людини, меншин і верховенства права".

Як писав "Вголос", Угорщина наклала вето на спільну заяву послів НАТО щодо України, оскільки її «пропозиції» щодо національних меншин відхилили.

Повідомляється, що у відхилених пропозиціях Угорщина повідомляла про невиконання Україною обов’язків щодо меншин відповідно до міжнародного права. В свою чергу Глава угорського МЗС наголосив, що Угорщина «не готова жертвувати інтересами 150 тисяч етнічних угорців», які живуть на Заході України. А "позбавлення прав меншин однієї з країн-учасниць НАТО щонайменше заслуговує згадки у даному документі".