У документі, що був прийнятий за підтримки депутатів правлячої партії «Фідес» прем'єр-міністра Віктора Орбана, зазначено, що тепер будувати газопроводи можуть навіть ті компанії, що не мають відповідної ліцензії на експлуатацію, передає «Німецька хвиля».

На думку експертів, даний закон орієнтований на угорсько-російську проектну компанію, яка має будувати угорську ділянку «Південного потоку» і контролюється російським «Газпромом».

Нагадаємо, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан був одним із європейських політиків, які критикували запроваджені санкції проти Росії. На початку липня Орбан заявляв, що Угорщина мала намір продовжити будівництво «Південного потіку», через який російський газ буде постачатися в обхід України. «Угорщина будуватиме «Південний потік», оскільки цей проект гарантуватиме безпеку нашого енергопостачання», - заявляв він тоді.

Нагадаємо, у червні Єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер пригрозив «наслідками» тим країнам Європейського союзу, які підтримають проект «Південний потік» в його нинішньому вигляді. 

17 квітня Європарламент прийняв резолюцію щодо припинення будівництва «Південного потоку». 

Як писав «Вголос», Європа вирішила заморозити будівництво «Південного потоку», аби покарати Росію за анексію Криму.

Окрім того, на предмет відповідності європейському законодавству перевіряються договори щодо «Південного потоку», укладені між Росією, Угорщиною, Болгарією, Хорватією, Словенією, Австрією, Грецією і Сербією.