Всього це 56 тонн вантажу вартістю понад 100 тис. євро, повідомило «Радіо Свобода».

Координатором цієї благодійної акції стала Харитативна рада Угорщини.

Перед відправкою вантажу статс-секретар Міністерства людських ресурсів Угорщини Міклош Шолтес заявив, що ця допомога направляється не лише угорській меншині Закарпаття та Івано-Франківська, а й Україні в цілому. Частина допомоги буде передана медичним закладам, де лікуються і поранені бійці АТО.

Інший представник цього міністерства Золтан Оноді-Сюч зазначив, що за останні п’ять років в Україні значно зменшилася кількість населення, яке отримало необхідні щеплення, тому знову зареєстровані випадки захворювань на поліомієліт, коклюш та туберкульоз. Урядовець зазначив, що метою допомоги є подолання цих хвороб в Україні, і висловив надію, що найближчим часом стане можливим охоплення вакцинацією мінімум 90% населення. Він також наголосив, що Угорщина поширить допомогу і на доставки в Україну вакцин проти таких небезпечних хвороб, як поліомієліт та туберкульоз.

Посол України в Угорщині Любов Непоп, у свою чергу, висловила подяку угорському урядові, доброчинним організаціям та громадянам цієї країни за допомогу.