В Україні будуть будуть розвивати мережу швидкісних шосе. "Укравтодор" у рамках цієї програми має намір розширити об'їзну дорогу навколо Житомира, збудує новий об'їзд навколо Львова та проведе реконструкцію ділянки траси Київ-Харків.

Про це повідомив колишній заступник міністра інфраструктури України, експерт із транспортних питань Олександр Кава.

Він зазначив, що Україні потрібна мережа швидкісних автомобільних магістралей, але будувати нові дороги — довго і дорого. Тому вживають заходів для розвитку та розширення мережі швидкісних шосе.

"Наприклад, триває робота з реконструкції дороги Київ-Полтава-Харків, яка доводиться до категорії швидкісного шосе з чотирма смугами руху. Цього року на цій дорозі відремонтують ділянку Лубни-Полтава, будуть введені в експлуатацію два об'їзди селищ у Полтавській області, це села Покровська Багачка і Красногорівка. Буде введений в експлуатацію південно-західний об'їзд Полтави", — перелічив експерт.

Він також зазначив, що будуть проводити роботи з реконструкції від Полтави до містечка Валки в Харківській області.

"Об'їзд Житомира також буде розширено з двох до чотирьох смуг руху. Відповідно, можна буде заощадити близько десяти хвилин часу в поїздці на цьому напрямку", — повідомив Кава.

Експерт прокоментував також і початок будівництва північного об'їзду навколо Львова.

"Це дозволить громадянам, котрі їдуть із багатьох регіонів країни в напрямку Польщі через Львів, економити 50-60 хвилин часу. Південний об'їзд досить довгий — 44 км, він вузький, має дві-три смуги руху, там постійні колони йдуть назустріч одна одній. Новий північний об'їзд буде 24 кілометри, матиме чотири смуги руху, дворівневі розв'язки і проїзд по ньому буде займати не більше десяти хвилин. Тоді як зараз доїхати до траси, що веде в напрямку Шегинь, займає більше години", — розповів колишній заступник міністра інфраструктури.

Додамо, що “Укравтодор” хоче серйозно обмежити допустиму вагу вантажів.