Однією з причин, чому українці так погано сортують сміття, є міф про те, що в країні немає компаній, як займаються переробкою відходів, вважають в громадській організації «Україна БЕЗ сміття».

Щоб розвінчати цей міф і довести, що сортування має сенс, громадські активісти поїхали на 5 українських заводів, щоб відзняти матеріал про переробку металу, комбінованої упаковки, паперу, скла і пластику.

У відео показали, як правильно сортувати сміття і чому екологічні ініціативи – це важливо.

СОРТУВАННЯ МАЄ СЕНС!

Подивіться, як переробляється скло!Однією з причин, чому люди не сортують активно, є стереотип про те, що в Україні немає заводів переробки.Щоб довести, що СОРТУВАННЯ МАЄ СЕНС, ми поїхали на 5 українських заводів, щоб відзняти матеріал про переробку металу, комбінованої упаковки, паперу, скла і пластикової пляшки.Це відео було відзнято на заводі "Ветропак" у Гостомелі.https://www.vetropack.ua/ukРешта відео про переробку металу, комбінованої упаковки типу Tetra Pak, РЕТ пляшки і паперу дивіться тут – https://www.youtube.com/channel/UChFVBZ_HcaQYiF-GcMHiCNAВзагалі, в Україні існує близько 100 заводів, які готові приймати відходи паперу, скла, металів і пластику, щоб перетворювати їх на нові корисні речі і товари. І через наші ролики ми хочемо переконати всіх в тому, що сортування варто уваги.Герої роликів – Софія-Христина і Нікіта, підлітки, які заснували проект "Компола" і вже стали номінантами міжнародних премій у сфері захисту довкілля.Рік заснування проекту – 2016.Участь у проекті Компола вже бере більше 230 шкіл в Україні Отримав перемогу Eco Hero Awards (2018, Сан-Франциско, США) Фіналіст конкурсу Children's Climate Prize (2018, Стокгольм, Швеція) Брали участь у міжнародному саміті Seeds&Chips (2019, Мілан, Італія)Компола – https://www.compola.orgМета проекту – довести, що сортування сміття в Україні має сенс, і нам потрібно перейти від застарілої системи захоронення відходів до сучасної – переробки відходів.Вдячні за фінансову підтримку в реалізації проекту Фундації Кока-Кола.

Опубліковано Україна БЕЗ сміття Середа, 10 липня 2019 р.

Як зазначили представники екоорганізації, загалом в Україні є близько 100 заводів, які готові приймати відходи паперу, скла, металів і пластику, щоб перетворювати їх на нові корисні речі і товари».

Під час зйомок ініціатори проєкту з’ясували, що майже всі заводи відчувають нестачу вторсировини і змушені докуповувати відходи упаковки в інших країнах. В Україну імпортують пластикову пляшку з Африки, папір з Польщі, скло – з Білорусії. Все це відбувається через те, що в Україні не створено інфраструктурних умов для сортування та роздільного збору сміття», – додали там.

Як повідомлялося, будівництво сміттєпереробного заводу у Львові почнеться вже цього року і триватиме два роки.