Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан.

«Що стосується «Чорноморнафтогазу», то компанія «Нафтогаз України» туди вклала десь 12 мільярдів гривень інвестицій. Звичайно, якщо щось станеться, ми будемо, природно, судитися у міжнародних судах, тому що це наша власність, вкладені гроші, кредити», – заявив Продан.

Нагадаємо, за словами заступника голови правління «Чорноморнафтогазу» Володимира Плечуна, кримська влада має намір передати ДАТ «Чорноморнафтогаз» російському «Газпрому», фахівці якого вже встановили фактичний контроль над підприємством.

«Спочатку «Чорноморнафтогаз» пройде націоналізацію, буде організовано нове підприємство, на яке буде видано ліцензії на розробку шельфу Чорного моря у Криму. І потім воно стане структурним підрозділом «Газпрому», – каже він із посиланням на віце-прем'єра Криму Рустема Теміргалієва.

За словами Плечуна, у головному офісі «Чорноморнафтогазу» вже працює група представників «Газпрому».

«Вони буквально відразу ж приступили до вивчення документів і встановили контроль. За словами самих москвичів, від приєднання шельфу і «Чорноморнафтогазу» капіталізація «Газпрому» збільшиться на $50 млрд. Вони оцінюють шельф Чорного моря навколо Кримського півострова на рівні Каспію», – відзначає заступник голови правління «Чорноморнафтогазу».
Він підкреслює, що ані НАК «Нафтогаз України», ані Міненерговугілля, ані силові структури України не зробили нічого для збереження контролю над «Чорноморнафтогазом», його майном і документацією.

«Чорноморнафтогаз» здійснює роботи з освоєння українських шельфів Чорного та Азовського морів. Підприємство також видобуває вуглеводні на родовищах, розташованих у Криму, експлуатує розташовані на півострові Глібовське ПСГ і магістральні газопроводи. 100% акцій ДАТ є в управлінні НАК «Нафтогаз України».

Джерело: УНІАН, Інтерфакс-Україна