Про це повідомив глава НАК «Нафтогаз-України» Андрій Коболєв на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

«Газопостачання було відновлено», – сказав він.

За його словами, останніми днями терористи цілеспрямовано нищили інфраструктуру в зоні АТО, а спеціалісти «Нафтогазу» не мали доступу до об’єктів.

«Останні кілька днів руйнувалась інфраструктура. Останні 5-8 годин наші служби не могли підійти до газопроводів. Зараз така можливість з’явилась і газопостачання було відновлено», – наголосив Коболєв.

Він уточнив, що поставки відбуваються не в повному обсязі, оскільки пошкоджено магістральний газопровід і на його відновлення потрібен час. «На цей момент тиск в газовій системі в тій частині України зберігався на прийнятному рівні», – додав глава «Нафтогазу».

Разом з тим «Нафтогаз» не може підтвердити, що Росія розпочала поставки газу через неконтрольовані Україною станції Платово та Прохорівка.  

«Ми не можемо перевірити інформацію чи було подано газ з того боку чи не було подано. У Платово представників «Нафтогазу» нема вже багато років. Цей пункт не використовували для подачі газу вже давно», – пояснив він.

Нагадаємо, сьогодні російський прем’єр-міністр заявив, що Росія буде безкоштовно постачати газ в окуповані російсько-терористичними військами райони Донбасу. 

Відразу після цього «Газпром» заявив, що збирається виставляти рахунки Україні за газ, який він постачає на окуповані території Донбасу. Мова йде про суми у кілька мільйонів доларів США.

У відповідь «Нафтогаз» заявив, що не буде оплачувати такі рахунки.